BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x

Shëndeti

Kush e kishte menduar/ Lëngu i kastravecëve turshi na shpëton nga këto probleme

Kush e kishte menduar/ Lëngu i kastravecëve turshi na shpëton nga

Kush e kishte menduar që lëngu i kastravecit turshi do te na lehtësonte një herë e mirë nga ky problem të cilit nuk po i japim dot zgjidhje.

Nëse ende nuk e dinit, kastravecët turshi nuk përdoren vetëm për tu ngrënë. E nëse bëni pjesë në ato njerëz që i duan natyralë dhe jo turshi, duhet të mësoni që mund t’i përdorni në mënyra të ndryshme për pjesën e jashtme të trupit tuaj dhe jo vetëm në ushqime, sidomos lëngu që ngelet.

Parandalon dhe lehtëson dhimbjet e muskujve: Një artikull tregon se nëse pini lëngun e kastravecëve turshi mund të shkurtohet koha e një ngërçi muskulor.

Për më tepër, ngërçet e muskujve mund të shkaktohen nga elektrolite të reduktuara të cilat mund të zëvendësohen me lëngun turshi. Atletët kanë përdorur këtë metodë për vite me radhë dhe kanë pasur rezultate të shkëlqyera.

Ndihmon në kontrollin e sheqerit në gjak : Uthulla ka qenë e lidhur për të ndihmuar trupin t’i përgjigjet insulinës lëngu i turshisë ka uthull, mund të ndihmojë në uljen e nivelit të sheqerit në gjak duke ngadalësuar tretjen pas ngrënies.

Kuron djegiet nga dielli: Një artikull thotë se lëngu i turshive mund të ndihmojë në lehtësimin e djegieve nga dielli dhe promovimin e shërimit. Si? Uthulla e gjetur në lëng qetëson lëkurën. Për lehtësim shtesë, sigurohuni që lëngu të jetë i freskët.