BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Shëndeti

Ky çaj me vetëm 3 përbërës është një mrekulli për rënien në peshë

Ky çaj me vetëm 3 përbërës është një

Një pije e ngrohtë që heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe që ndihmon në rënien në peshë? Po, mrekullia është bërë realitet dhe për më tepër, është fare e thjeshtë për t'u përgatitur.

Bëhet fjalë për çajin e Zjarrit, i cili përfshin vetëm 3 përbërës: xhenxhelfil të freskët, shkopinj kanelle dhe mjaltë. Sipas ekspertes Nagina Abdullah, këta përbërës, përveçse ndihmojnë sistemin e tretjes, imitojnë ushqimet e ëmbla dhe në këtë mënyrë, ju ndihmojnë të ndërprisni konsumimin e ëmbëlsirave që të bini në peshë.

Përgatitja:

Në një enë me ujë shtoni disa shkopinj kanelle dhe disa feta xhenxhefil dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Më pas, kullojeni në një filxhan dhe shtoni mjaltë për ta ëmbëlsuar.