Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është ilaçi që rregullon dhëmbët e prishur

Postuar: 20/03/2019 - 08:59

Disa shkencëtarë që janë pjesë e ‘’King’s College’’ që ndodhet në Londër në Britaninë e Madhe kanë kryer një studim që i ka habitur të gjithë.
 
E themi këtë pasi këta shkencëtar kanë zbuluar se ilaçi “Tideglusib”, i cili u jepet pacientëve të prekur me ”Alzheimer”, aktivizon qelizat në qendër të dhëmbit të dëmtuar dhe përshpejton shërimin e të çarave të vogla dhe vrimave.
 
Sipas këtyre studiueseve ky ilaç stimulon procesin e rigjenerimit natyror për të mbyllur më shumë vrima të mëdha.
 
Profesori, Paul Sharpe i cili ka drejtuar këtë studim ka thënë:
 
Pothuajse çdo person në planet ka një dhëmb të thyer. U përpoqëm qëllimisht të krijonim diçka shumë të thjeshtë, shumë të shpejtë dhe me kosto minimale.”
Por gjithashtu ata kanë këshilluar se para se ta merrni këtë ilaç të flisni me mjekun ose farmacistin, sepse nuk i dihet mund të keni dhe efekte anësore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 20:24

 Një lëvizje e lehtë mbi ije, një kafshim i pavullnetshëm i buzës së poshtme apo një përkëdhelje pas veshit, të gjitha këto veprime kanë një potencial shumë të fortë erotik gjatë momenteve intime dhe stimulojnë n

Postuar: 24/04/2019 - 18:55

Nuk është ide e mirë që të përfundosh një punë që i përket të nesërmes, ose që nuk është dhe aq e

Postuar: 24/04/2019 - 17:27

Veshkat kryejnë disa funksione themelore për funksionimin e saktë të trupit tonë.

Postuar: 24/04/2019 - 16:26

Soda e bukës është një ndër asortimentet që mund të bëjë çudira me flokët tuaj.

Postuar: 24/04/2019 - 14:26

Ndonjëherë kur jemi me nxitim apo nuk kemi kohë të ulemi diku, ndodh që ta marrim kafen ose çajin

Postuar: 24/04/2019 - 11:43

Cigaret elektronike mund të jenë të kontaminuara me bakterie dhe kërpurdha që janë të lidhura me

Postuar: 24/04/2019 - 10:00

Të gjesh kombinimet e duhura ushqimore me qëllimin që të mbash të ekuilibruar nivelet e sheqerit