BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Shëndeti

Ky është lëngu magjik që ju jep energji gjatë gjithë ditës

Ky është lëngu magjik që ju jep energji gjatë

Lëngu i limonit stimulon metabolizmit tonë, xhenxhefili ka vetitë anti-inflamatore të mahnitshme, efektin antiplakje dhe mund t’ju ndihmojë të hiqni shpejt kilogramët shtesë.

Shafrani është një erezë që ka shumë dobi shëndetësore, një ndër to efekti antiplakje.

Ju mund të përgatitni paraprakisht këtë lëng, ta ftohni dhe më pas ta keni gati për mëngjes.

Përbërësit:

3 limonë (2 të qëruar, 1 me lëvore)

Një pjesë të xhenxhefilit

1 deri në 2 lugë gjelle pluhur shafrani të Indisë

1 gotë ujë

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, përzieni mirë dhe vendoseni lëngun në mbajtësen e akujve në ngrirje.

Kur të ngrihen, largoni nga mbajtësja e akullt dhe lëreni sërish në ngrirje.

Çdo mëngjes merrni një sasi nga ky lëng dhe vendoseni atë në një gotë me ujë të nxehtë. Përzieni për 30 sekonda dhe më pas konsumojini.

Shijojeni këtë pije që ju jep energji gjatë gjithë ditës dhe ju bën të ndiheni të freskët dhe në formë shumë të mirë.