BREAKING NEWS

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e rëndësishme në vendin tonë (VIDEO-LIVE)

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e
x
BREAKING NEWS

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe ka një lutje për të gjithë: Më është rikthyer sërish tumori në tru. Të mërkurën do duhet prapë me u përballë mes jetës edhe vdekjes!

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Shëndeti

Largon dhimbjen e kokës, shpinës dhe lufton bronkitin, kjo është kura e thjeshtë që jep efekt menjëherë

Largon dhimbjen e kokës, shpinës dhe lufton bronkitin, kjo

Një zgjidhje e thjeshtë, ekonomike dhe e përballueshme për të gjithë: kripa e nxehtë mund të përdoret për të lehtësuar disa simptoma shumë të zakonshme. Ajo mund të aplikohet tek të gjitha moshat, dhe përparësia kryesore është se ajo është një ilaç plotësisht natyral pa efekte anësore.

Për të marrë këtë ilaç të efektshëm, është e nevojshme që të përdoret kripë me cilësi të lartë, si kripë deti ose ajo e Himalajeve. Është e rëndësishme që kripa të jetë krejtësisht e natyrshme dhe e papërpunuar.

Avantazhi i këtyre llojeve të kripës është pasuria e tyre e veçantë e mineraleve, të cilat absorbohen nga trupi së bashku me nxehtësinë dhe mund të thithin lagështinë e tepërt.

Për të përgatitur kripën e nxehtë hidhni kripë të trashë (në varësi të madhësisë së zonës që duhet trajtuar) në një tenxhere. Ngroheni derisa kripa të fillojë të lëshojë tym, pastaj fikni furrën dhe hidheni përmbajtjen në një copë rrobe ose një peshqir.

Aplikoni kripën e nxehtë në zonën e prekur nga dhimbja, duke u kujdesur që të mos digjen (prisni disa minuta nëse kripa është shumë e nxehtë). Aplikojeni për rreth 15-20 minuta, ose derisa kripa të kthehet në temperaturën e dhomës.

Ky trajtim mund të përsëritet çdo ditë, duke ripërdorur të njëjtën kripë. Është një ilaç efektiv kundër: bronkitit, sinusit, dhimbjes së ftohjes, qafës së mitrës, dhimbjes menstruale, dhimbjes së shpinës, dhëmbëve dhe dhimbjes së veshëve.