BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Shëndeti

Largon marramendjen, lodhjen kronike, problemet me tiroiden, artritin e astmës, kjo është kura ideale për disa nga sëmundjet shumë të përhapura

Largon marramendjen, lodhjen kronike, problemet me tiroiden, artritin e

Ushqimet e përpunuara që ne konsumojmë çdo ditë janë armiqtë tanë më të mëdhenj te mirëqenies tonë. Për më tepër, ne jemi të ekspozuar ndaj stresit të vazhdueshëm, kimikateve të dëmshme, ndotësve në mjedisin tonë, faktorë këto dëmtues te shëndetit tonë. Për shkak të kësaj, jemi të prirur për sëmundje të ndryshme.

Një nga bimët natyrore më të fuqishme që mund të përdorni është trumza , e cila ofron përfitime të shumta shëndetësore, pasi përmban minerale, si kaliumi, hekuri dhe kalciumi.

Ajo gjithashtu vepron si një antioksidant i fuqishëm, kështu që industria farmaceutike shton trumzë në droga të shumta për trajtimin e sklerozës dhe artritit si dhe disa sëmundjeve te tjera.

Ajo trajton në mënyrë efektive të gjitha këto sëmundje, si astma, kollë dhe bronkitje, marramendje, dhimbje të fytit, lodhje kronike, rregullon presionin e gjakut, ndihmon formimin e qelizave të kuqe të gjakut, trajton laringitin . Veprimtaria e tij është shumë e fortë kështu që siguron efekte të kënaqshme brenda disa ditëve.

Prandaj, ne rekomandojmë pijen e mëposhtme:

Përbërësit:

Një grusht trumze (e freskët ose e thate)

1 filxhan ujë të zier

Mjaltë

Udhëzime:

Lahet trumza, vendoset në një tas dhe derdhet ujë i zier mbi të. Pas pak minutash, shtohet mjalti dhe pihet çdo ditë.