Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lëngu i majdanozit efekte mjaft të mira shëndetësore, ja në çfarë iu ndihmon

Postuar: 10/08/2018 - 13:31

A e dinit se lëngu që përftohet nga shtrydhja e majdanozit ka efekte mjaft të mira shëndetësore? Konsumi i rregullt i këtij lëngu ndihmon në qarkullimin më të mirë të gjakut.
 
Po ashtu ai bën të mundur furnizimin normal të trupit me oksigjen, si dhe stimulon funksionimin më të mirë të gjëndrës adrenale dhe asaj të hipofizës.
 
Ky lëng rekomandohet të përdoret nga personat që vuajnë nga sëmundjet e sistemit urinar, nga gurët në veshka dhe nga rëra në fshikëz.
 
Në morinë e përdorimeve lëngu i majdanozit ka efekte mjaft të mira edhe për problemet gjinekologjike. Sipas hulumtuesve, dhimbjet menstruale te femrat minimizohen nga ky lëng.
 
Por, duhet të keni kujdes pasi lëngu i majdanozit është njëri nga lëngjet më të forta dhe rekomandohet të konsumoni vetëm 60 mililitra. Gjithashtu kujdesuni mos ta përdorni gjatë shtatzënisë pa u konsultuar më parë me mjekun.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 20:25

Jemi zyrtarisht në stinën e vjeshtës dhe me uljen e temperaturave sidomos në mëngjes dhe në darkë rritet dhe mundësia për t’u ftohur sa më lehtë.

Postuar: 20/10/2018 - 20:05

Njerëzit që pinë duhan më tepër se pesë vite zakonisht vuajnë nga bronkiti dhe e kolla, ndërsa kj

Postuar: 20/10/2018 - 18:28

Ne fokusohemi aq shumë në djegien e kalorive përmes palestrës dhe ushtrimeve fizike, sa që harroj

Postuar: 20/10/2018 - 12:20

Dëshironi të humbisni shpejt, lehtë dhe natyrshëm dhjamin që grumbullohet rreth barkut?

Postuar: 19/10/2018 - 23:45

 Dëgjimi i muzikës para gjumit është një mënyrë e mirë relaksuese për çdo person.

Postuar: 19/10/2018 - 20:51

Dafina është përdorur nga paraardhësit tanë për të përgatitur finjë (dezinfektant ose sapun) për

Postuar: 19/10/2018 - 19:58

Një ilaç për lënien e duhanit i bazuar në një proteinë që gjendet në tokë mund të ndihmojë duhanp