BREAKING NEWS

Shteti i tij për tu marrë shembull, mjeku suedez hedh dritë mbi të vërtetat e pandemisë dhe skandalin e numrit të vdekjeve: E kuptuam situatën menjëherë, jam i gatshëm të vë bast se vendet që janë mbyllur ...

Shteti i tij për tu marrë shembull, mjeku suedez hedh dritë mbi
x

Shëndeti

Lëngu i patates bën mrekulli dhe ne nuk e kemi ditur/ Ju shëron nga kjo sëmundje që ta vështirëson jetën

Lëngu i patates bën mrekulli dhe ne nuk e kemi ditur/ Ju shëron

Lëngu i patateve përmban një sasi të madhe të enzimave, dhe një numër mineralesh të rëndësishme të tilla si magnezi, kalium dhe fosfori.

Lëngu i patates, ilaçi më i mirë për sëmundjet | GAZETA SHËNDETI

Gjithashtu përmban vitaminë C, vitamina B dhe niseshte, dhe të gjithë së bashku zbusin mukozën e
zorrëve dhe stomakun.

Aplikimi Ju duhet të pini një gotë me lëng të freskët patate në mëngjes, në stomak bosh. Pasi të pini lëngun tuaj, duhet të shtriheni në shtrat për 30 minuta, dhe pas kësaj ju do të mund te hani mëngjesin.

Procedura zgjat 10 ditë, pastaj bëhet një ndërprerje 10-ditore. Pas pushimit, do të vijë përsëri 10 ditë, në të cilën do të konsumoni lëngun e patates.

Lëngu i patates për trajtimin e ulçerave të stomakut

Kjo do t’ju ndihmojë të përmirësoni tretjen e ushqimit, Lëngu i patatëve do ti shëroje acidet e stomakut dhe dhi. mbjet të shkaktuara nga ulçerët.

Kuroni gastritin për 10 ditë. Ja receta që ju duhet! | GAZETA SHËNDETI