BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x
BREAKING NEWS

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë dorëheqjen sot

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë
x
BREAKING NEWS

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën” dhe sulmon Metën dhe Kryemadhin, zbulon se kush ia dha dosjen LSI-së

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën”
x
BREAKING NEWS

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e Berishës, raportet e DASH për Ramën janë denigruese

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e
x
BREAKING NEWS

BE i jep goditjen e rëndë Vladimir Putinit, ja pse Rusia është drejt kolapsit

BE i jep goditjen e rëndë Vladimir Putinit, ja pse Rusia
x

Shëndeti

"Më e keqja ende nuk ka ardhur", vjen paralajmërimi i frikshëm, autoritetet: Kjo sëmundje po përhapet me shpejtësi

"Më e keqja ende nuk ka ardhur", vjen paralajmërimi i

Një rast i katërt i lisë  është identifikuar nga autoritetet italiane në Toskanë. Bëhet fjalë për një 32-vjeçar që jeton në qytetin e Arezzo-s dhe është kthyer së fundmi nga Ishujt Kanarie. Pacienti u kthye nga jashtë më 15 maj. Ai u diagnostikua pesë ditë më vonë, më 20 maj. Gjendja e tij nuk konsiderohet shqetësuese. Autoritetet njoftuan dhe monitoruan të gjithë personat me të cilët 32-vjeçari ka rënë në kontakt, siç parashikohet nga protokollet shëndetësore.

Virusi i lisë së majmunit tani ka arritur në Skoci, thanë të hënën autoritetet shëndetësore të vendit, pasi u konfirmua rasti i parë.

Nuk janë dhënë detaje mbi identitetin e pacientit – i cili besohet të jetë i 21 -ti në shpërthimin epidemik në rritje në Mbretërinë e Bashkuar.  Krerët e shërbimeve shëndetësore do të njoftojnë edhe më shumë raste gjatë ditës së sotme, pasi paralajmëruan se “më e keqja ende nuk kishte ardhur”.