Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Shëndeti

Mjekët na i paskan mbajtur të fshehtë/ I hidhni këto katër produkte kafes dhe pas një jave do e shikoni ndryshimin

Mjekët na i paskan mbajtur të fshehtë/ I hidhni këto

Pjesa më e madhe e pinë kafen çdo mëngjes pasi na ndihmon të zgjohemi, por a e dini se ajo na ndihmon edhe për të humbur në peshë?

Po, po e lexuat mirë! Studimet thonë se ju mund të humbni deri në 7 kile në muaj, thjesht duke shtuar dy përbërës në kafenë tuaj.

Receta që do ju prezantojmë më poshtë është shumë efikase në drejtim të humbjes së peshës. Madje është edhe e shijshme, pasi përbërësit që i shtohen, zbusin shijen e hidhur të kafes.

E nisni ditën me një filxhan kafe? Lexoni më parë efektet e saj në ...

Përbërësit: ¾ filxhan çaji me vaj kokosi 1 lugë çaji me kanellë
½ lugë mjaltë (opsionale) 1 lugë çaji kakao (opsionale)

Përgatitja:
Në një tas të vogël, shtoni të gjithë përbërësit dhe trazojini mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Hidheni në një shishe qelqi të vogël dhe pastaj oheni. Çdo ditë shtoni 1-2 lugë të kësaj përzierjeje në kafenë tuaj të mëngjesit, teksa kjo e fundit është akoma e nxehtë.

Shtatë fakte interesante për kafen turke | Balkon 3