Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos e injoroni! Këto janë disa këshilla për më pak rrudha

Postuar: 19/09/2018 - 11:48

Është vlerësuar se deri në vitin 2019, globalisht njerëzit do të shpenzojnë 150 miliardë dollarë në produkte kundër plakjes.

Njerëzit në mbarë botën shpenzojnë me mijëra euro e dollarë në vit, për t’iu nënshtruar operacioneve kirurgjike estetike në mënyrë që ta shmangin plakjen.

Mirëpo shumica prej tyre, i injorojnë mënyrat e lehta për ta bërë fytyrën të duket më e re.

Mjekët esteistë, thonë se vetë njerëzit i kontribuojnë plakjes së tyre duke zgjedhur një stil jo të mirë të jetës.

Këto janë gjërat që ju bëjnë të plakeni më shpejt:

Konsumimi i shumtë i sheqerit

Alkooli

Gjumi i pamjaftueshëm

Nëse flini pa e hequr makijazhin

Dielli

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 20:10

Depresioni është një shqetësim emotiv që mund të ketë efekte në shëndetin fizik dhe mendor.

Postuar: 17/10/2018 - 19:48

Pastrimi i shtëpisë është një proces sa i thjeshtë,aq edhe i vështirë.

Postuar: 17/10/2018 - 19:45

 Edhe ushqimet e shëndetshme mund të kthehen në toksike nëse e teproni me konsumimin e tyre.

Postuar: 17/10/2018 - 19:42

Pas shumë eksperimentesh nga dermatologë britanikë, u zbulua se deri në moshën 50-vjeçare, 50% e

Postuar: 17/10/2018 - 19:15

Të përzierat janë vërtet të bezdisshme gjatë shtatzënisë.

Postuar: 17/10/2018 - 18:48

 Mënyra e të ushqyerit është padyshim një nga armët më të forta në përballjen me diabetin.