Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos e ndani nga dieta juaj/ Zbuloni mrekullinë që bën limoni për të gjithë ata që vuajnë nga problemet me zemrën

Postuar: 11/06/2019 - 14:39

Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C, e cila është shumë e dobishme për trupin tonë. Madje sipas ‘Healthline’ në një limon gjenden 31 mg vitaminë C.

Disa studime kanë treguar se konsumi jo vetëm i limonit, por edhe i shumë frutave që janë të pasura me vitaminën C çojnë në zvogëlimin e rrezikut të prekjes nga sëmundjet e zemrës.

Veç vitaminës C te limoni gjejmë edhe fibra, të cilat e ndihmojnë shumë shëndetin tonë, e sidomos në zemër.

Për këtë arsye është mjaft i këshillueshëm konsumi i kësaj frute dhe i produkteve të tjera që përmbajnë vitaminën C.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 15:13

Thoma Parr, një fermer i vjetër anglez e ka pirë këtë pije dhe ka jetuar për 152 vjet rresht. Bëhet fjalë për hirrën, të cilën ai e përdorte vazhdimisht.

Postuar: 15/09/2019 - 14:36

Frutat e thata janë një dashuri më vete e më të cilat nuk gjen kurrë ngopje.

Postuar: 14/09/2019 - 23:33

Acidi në stomak, për fat të keq, është një çrregullim shumë i zakonshëm që mund të shkaktohet n

Postuar: 14/09/2019 - 10:19

Të gjithë e dimë që bananet, përveçse janë shumë të shijshme, janë edhe shumë të shëndetshme.

Postuar: 13/09/2019 - 23:41

Ngritja e këmbëve në ajër duke formuar një kënd të drejtë me dyshemenë është një nga ato truke që

Postuar: 12/09/2019 - 07:17

 Raportet intime janë një pjesë tepër e rëndësishme që nuk duhen neglizhuar, nëse dëshironi

Postuar: 11/09/2019 - 19:20

Pica është ndër ushqimet më të mira dhe asgjë nuk mund ta ndryshojë. Por, kjo nuk ashtu.