Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos i anashkaloni! Këto janë 7 shenjat që tregojnë se vuani nga migrena

Postuar: 15/11/2018 - 07:25

 Migrena është një sëmundje shumë e rëndë për të gjithë ata që e kalojnë. Kjo është një sëmundje që lidhet ngushtë me funksionin e trurit dhe zakonisht zgjat nga 4 orë deri në tre ditë. Nëse ende nuk i keni të qarta simptomat e saj ne po ju tregojmë më poshtë disa prej tyre.
1- Dhimbje vetëm në një anë të kokës.
2- Ndiheni të humbur gjatë gjithë kohës.
3- Nuk duroni dot ngjyrat ose dritat e forta.
4- Ndjeheni të dobët dhe keni ndjesi sikur ju ‘shpon’ koka.
5- Keni përzierje në stomak.
6- Edhe nëse dhimbja e kokës është larguar ju përsëri ndiheni të lodhur.
7- Hunda juaj qëndron e mpirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 13:58

Ajo është pjesë e kompleksit të vitaminave B dhe ndryshe njihet si vitamina H.

Biotina është një vitaminë që tretet në ujë.

Postuar: 10/12/2018 - 13:57

Si të humbas peshë, pa vajtur në palestër?
 

Postuar: 10/12/2018 - 13:48

Gjakderdhja në hundë, e quajtur ndryshe epistasa, përfshin rrjedhjen e gjakut nga brenda hundës

Postuar: 10/12/2018 - 10:01

Përpara shpikjes së frigoriferëve me ngrirje, ruajtja afatgjatë e ushqimeve bëhej me ndihmën e dë

Postuar: 10/12/2018 - 09:55

Çarjet e lëkurës janë dëmtime të indeve lidhore, të cilat shfaqen me rastin e zgjatjes vrullshm

Postuar: 10/12/2018 - 09:06

Ashtu sic do nënë e re me siguri do të ndiheni euforike nga ardhja në jetë e qënies aq të dashu

Postuar: 10/12/2018 - 09:04

Njerëzit që preferojnë të nisin ditën me një filxhan kafeje, e kanë të pamundur të heqin dorë nga