Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos i injoroni kurrë këto simptoma të depresionit

Postuar: 13/11/2018 - 19:19

Depresioni është një gjendje me të cilën ballafaqohen shumë persona.

Janë disa simptoma të depresionit të cilat në shikim të parë, nuk mund të ju duket se kanë të bëjnë më depresion mirëpo ato nuk duhet injoruar kurrsesi.

Një nga to është problemi me gjumë. Problemet me gjumë nëse shfaqen shumë shpesh mund të jenë një sinjal se po përballeni me depresion.

Humbja e interesit në aktivitetet e preferuara tuaja gjithashtu mund të jetë një shenjë se jeni duke kaluar nëpër depresion.

Rritja e energjisë gjithashtu është një simptomë të cilën nuk duhet që ta injoroni.

Ndryshimi në apetit si dhe ndryshimet e shpeshta të disponimit janë shenja tjera të depresionit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:33

Në Shqipëri, marinimi i mishit përpara gatimit, nuk ka qenë proces i njohur masivisht dhe ende për shumicën (pjesën më të madhe) e konsumatorëve të tij, është praktikë e pa zbatueshme.

Postuar: 24/05/2019 - 23:16

 Duke qenë se nga vera na ndajnë shumë pak ditë të gjithë jemi duke luftuar që të heqin kilo

Postuar: 24/05/2019 - 12:53

Diabeti është një nga sëmundjet më të zakonshme.

Postuar: 24/05/2019 - 11:13

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gj

Postuar: 24/05/2019 - 09:19

Kinezët e kanë praktikuar artin e masazhit terapeutik të këmbëve për rreth 5,000 vjet.

Postuar: 24/05/2019 - 08:50

Më poshtë do gjeni pesë ushqimet që nuk duhet të konsumoni në qoftë se keni pësuar të paktën për

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në d