BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Shëndeti

Mos e neglizhoni! Njihuni me produktin që ju ndihmon të keni muskuj të fortë, dozat që duhet të konsumoni

Mos e neglizhoni! Njihuni me produktin që ju ndihmon të keni muskuj

Muskujt e fortë janë çelësi për një organizëm të shëndetshëm dhe plot jetë. Kur përjetoni dhimbje dhe dobësim të tyre, çdo veprim në jetën e përditshme bëhet më i vështirë. Ndaj rëndësia e shmangies së probleme muskulore, përveçse është një problem shëndetësor, mund të kthehet edhe në një bezdisje të madhe.

Shëndeti i tyre fillon që nga aktiviteti fizik, ushqimet dhe suplementet e ndryshme. Në këtë artikull ju tregojmë një prej tyre që do të rrisë forcën dhe shëndetin e muskujve tuaj.

Çfarë i Forcon Muskujt
Përgjigjja për këtë pyetje ndodhet me shumë siguri në kuzhinat tuaja. I pasur me hekur, kalcium dhe magnez ‘superushqimi’ që ju duhet për të forcuar muskujt tuaj është spinaqi. Megjithëse prej shumë kohësh tashmë vetitë e spinaqit janë të njohura, mjekët e rekomandojnë tashmë si mënyrën më të mirë për të forcuar organizmin dhe muskujt.

Ekspertët thonë se, të gjithë punën në këtë drejtim e bën vetëm një suplement që ndodhet tek spinaqi. Ekdisteroid quhet suplementi bazë që rrit performancën dhe forcën e muskujve dhe që gjendet me shumicë tek spinaqi. Të dhënat e marra nga 46 atletë treguan se ata që konsumuan më shumë ekdisteroide gjatë 10 javëve treguan një përmirësim fizik. Siç përmendem edhe më sipër spinaqi është ndër ushqimet që e e përmbajnë me shumicë këtë suplement të rëndësishëm.

Sa Duhet të Konsumoni
Për të parë rezultate të menjëhershme tek muskujt tuaj dhe për t’i bërë ata më rezistentë konsumoni spinaq. Ekspertët rekomandojnë një sasi sipër 250 gr në ditë në mënyrë që të mund të merrni sasitë e duhura të eksisteroideve. Praktikojeni dietën me spinaq për 10 javë rresht duke e bërë atë pjesë shoqëruese të vakteve tuaja. Për të përfituar shëndet të plotë të muskujve dhe për të shpëtuar nga shumë sëmundje që i prekin ato./AgroWeb