BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Shëndeti

Ndihmon në shëndetin e zemrës, parandalon shtimin në peshë dhe uljen e rrezikut të kancerit, cili varietet molle e mundëson këtë?

Ndihmon në shëndetin e zemrës, parandalon shtimin në

Mollët padiskutim janë ngë nga frutat më të njohura në botë dhe, në të vërtetë, janë shumë ushqyese. Ato janë një burim i shkëlqyer i fibrave, vitaminave, mineraleve dhe polifenoleve, një grup antioksidantësh të fuqishëm që mund të ndihmojnë në luftimin e radikaleve dhe mbrojnë qelizat nga dëmtimi.

Si rezultat, konsumimi i rregullt i mollëve mund të ndihmojë në promovimin e shëndetit të zemrës, uljen e inflamacionit, në parandalimin e shtimit në peshë dhe në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës dhe kancerit. Por cilat mollë janë më të shëndetshme?

Ndërsa të gjitha mollët janë të shëndetshme, ka disa varietete që mund të përmbajnë më shumë lëndë ushqyese se të tjerat. Bazuar në vlerën e tyre ushqyese, Granny Smith (mollët e gjelbra) janë lloji më i shëndetshëm. Kjo sepse janë më të ulëta në sheqer dhe karbohidrate, krahasuar me llojet e tjera, dhe përmbajnë më shumë fitonutrientë dhe polifenole.