BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Shëndeti

Ndoshta nuk e keni ditur, por këto janë efektet magjike të konsumimit të çokollatës

Ndoshta nuk e keni ditur, por këto janë efektet magjike të

Të hani të paktën 3 shufra çokollate çdo muaj mund t’ju ndihmojë në mënyrë drastike të shmangni problemet me zemrën. Shumë njerëz besojnë se në mënyrë që të jetojnë gjatë dhe shëndetshëm duhet të eliminojnë sheqernat që vijnë nga ushqime të tilla.

Gjithsesi, një studim i kryer së fundmi tregoi se problemet kardiake mund të shmangen duke ruajtur një lloj ekuilibri, jo duke ndërprerë tërësisht konsumin e tyre.

Çokollatat për shembull, nëse i hani çdo muaj me masë, ndihmojnë në reduktimin e sëmundjeve të tilla.  Madje çokollata e zezë  është edhe më e mirë për shëndetin në përgjithësi, pasi redukton stresin, ndihmon në përmirësimin e memories dhe përmirëson shëndetin mendor.