BREAKING NEWS

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën pedagogut të njohur

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën
x

Shëndeti

Ndryshimi do të vihet re brenda natës ! Ju duhet vetëm pak mjalt dhe limon asgjë tjetër

Ndryshimi do të vihet re brenda natës ! Ju duhet vetëm pak mjalt

Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!

Ekspozimi ndaj diellit, përdorimi i produkteve kozmetike, dieta e varfër, ndryshimet hormonale dhe shumë faktorë të tjerë do të përshpejtojnë procesin e plakjes.

Sipas ekspertëve, këta faktorë janë arsyeja kryesore pse lëkura humbet elasticitetin e saj. Pra, ne ju rekomandojmë që ju të ndaloni përdorimin e këtyre produkteve të shtrenjta qe nuk jane aspak efikase si per xhepin tuaj, po ashtu dhe per lekuren tuaj.

Ja se çfarë duhet të bëni:

Merrni gjysmën e limonit dhe shtoni ½ lugë çaji me mjaltë mbi të. Fërkoni butësisht zonën e prekur nga rrudhat. Lëreni atë për 10 minuta dhe shpëlarje me ujë të ngrohtë.

Dhe e fundit! Ju duhet të lani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë (për të mbyllur poret).