BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Shëndeti

Në dukje i padëmshëm, ky zakon mund të jetë një “katastrofë” për dhëmbët tuaj

Në dukje i padëmshëm, ky zakon mund të jetë një

Çdo person ndjek rutinën e tij të mëngjesit dhe mbrëmjes por ajo që të gjithë duhet të bëjnë është të kujdesen për dhëmbët e tyre në fillim dhe fund të ditës. Hulumtimet tregojnë se moskujdesi i duhur ndaj higjienës orale sjell një sërë problemesh serioze shëndetësore.

Një dentist paralajmëron se një zakon që mund ta shihni si të dobishëm është në fakt një “katastrofë” për dhëmbët. Ky zakon, në dukje i padëmshëm mund të zvogëlojë efektivitetin e larjes. “Shpëlarja e gojës me ujë është shumë e keqe për dhëmbët, pasi lan fluorin mbrojtës që lë pas larja,”tha Nigel Carte.

“Fluori është përbërësi i vetëm më i rëndësishëm në pastën e dhëmbëve. Ai ndihmon shumë shëndetin oral duke forcuar smaltin e dhëmbëve, duke e bërë atë më rezistent ndaj prishjes së tyre. Gjithashtu redukton sasinë e acidit që prodhojnë bakteret në dhëmbët tuaj.”