Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nëse keni këtë ngjyrë në sy mos e neglizhoni në asnjë mënyrë

Postuar: 19/03/2019 - 19:46

Problemet me trupin mund të na i tregojnë edhe pjesë të ndryshme.Një ndër sëmundjet më të përhapura vitet e fundit, në të gjithë botën, është kanceri i mushkërive.

Zverdhja e syve mund të jetë gjithashtu një shenjë e kancerit të mushkërive, sipas Shoqatës Amerikane të Kancerit.Është pjesë e një gjendje të njohur si verdhëz, e cila mund të jetë një shenjë se kanceri i mushkërive është përhapur në mëlçi.

Ju gjithashtu mund të vëreni se lëkura juaj ka ndryshuar ngjyrë, ose se urina juaj është pak më e errët sesa zakonisht.

“Shumica e kancereve të mushkërive nuk shkaktojnë ndonjë simptomë derisa ato të jenë përhapur, por disa njerëz me kancer të hershëm të mushkërive kanë simptoma”, tha Shoqata Amerikane e Kancerit. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 20:15

Shkencëtarët janë një hap më afër për të zbuluar se çfarë po shkakton një sëmundje misterioze si polio, e cila goditi dhe paralizoi qindra fëmijë në Britani dhe SHBA vitin e kaluar.

Postuar: 19/04/2019 - 13:26

Uji me limon është një nga mënyrat më të mira për të hidratuar organizmin dhe ofruar atij një doz

Postuar: 19/04/2019 - 13:18

Mendoni që llaku i flokëve shërben vetëm për të kontrolluar flokët e padisiplinuar epo e keni gab

Postuar: 19/04/2019 - 11:39

Humbja e peshës është një nga objektivat kryesore të shumë njerëzve, si nga pikëpamja estetike dh

Postuar: 19/04/2019 - 09:48

Një marrëdhënie midis një mashkulli dhe një femre kërkon përkushtim dhe kjo do të thotë që me koh

Postuar: 19/04/2019 - 08:45

Veshkat kanë përgjegjësi të madhe në organizëm.

Postuar: 19/04/2019 - 08:21

Kur themi hernie diskale me siguri mund t’ju shkojë mendja tek dhimbja e kurrizit apo mesit