BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Shëndeti

Nëse nuk i bëni këto gjëra siç duhet, nuk do të humbni kurrë peshë

Nëse nuk i bëni këto gjëra siç duhet, nuk do të

Organizmi është si një makinë që punon me karburant. Nëse nuk shtoni mjaftueshëm ushqim, do të ketë vështirësi në funksionim. Pra, gjëja më e rëndësishme është të mos anashkaloni vaktet dhe të jeni të uritur. Nëse hani çdo mëngjes, do t’i jepni trupit tuaj një sinjal se jeni zgjuar dhe se duhet të fillojë të funksionojë.

Nga ana tjetër, të ndiheni të uritur do të arrini vetëm një efekt negativ. Kur trupi merr sinjalin se jeni të uritur, fillon të ruajë depozitat e yndyrës në mënyrë që të ketë diçka për të marrë energji më vonë. Pra, harroni humbjen e peshës nëse nuk keni vakte të ekuilibruara, tre vakte kryesore dhe dy meze të lehta.

Kjo nuk do të thotë se duhet të hani tepër, por duhet të hani siç duhet në një pjesë të caktuar të ditës. Gjëja e dytë, por jo më pak e rëndësishme është që të mos futni shumë kripë në trupin tuaj. Kripa do të mbledhë ujë në trup, gjë që do të çojë në ënjtje dhe funksionim jo të duhur të veshkave.

Gjithashtu, pini mjaftueshëm ujë gjatë ditës dhe rekomandohet të paktën dy litra në ditë. Mos hani shpejt sepse do të merrni shumë ajër. Në këtë mënyrë, trupi nuk do të funksionojë mirë, kështu që ushqimi do të grumbullohet, gjë që do të sjellë fryrje dhe gazra.