Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nëse pini duhan më gjatë se 5 vite, kjo recetë që do ju shpëtojë mushkëritë

Postuar: 20/10/2018 - 20:05

Njerëzit që pinë duhan më tepër se pesë vite zakonisht vuajnë nga bronkiti dhe e kolla, ndërsa kjo reçetë do jetë ndihmesë e madhe në pastrimin dhe ringjalljen natyrale të mushkërive të juaja.

Pa marrë parasysh nëse pini duhan apo jo, problemet me mushkëritë janë gjë e zakonshme. Sidoqoftë, indet e mushkërive janë më problematike tek personat që pinë duhan, për shkak të dëmtimit të mushkërive të tyre. Për fat të mirë e kemi një reçetë që di ju ndihmojë të pastroni mushkëritë.
 
Për më tepër, njerëzit që pinë duhan më tepër se pesë vite, zakonisht vuajnë nga bronkiti dhe e kolla, ndërsa kjo recetë do jetë ndihmesë e madhe në pastrimin dhe ringjalljen natyrale të mushkërive të juaja.
 
Përbërësit:
 
– një copë e vogël nga rrënja e xhenxhefilit
 
– 2 lugë çaji shafran i Indisë
 
-400 g hudhër
 
-400 g sheqer ngjyrë kafe
 
Metoda e përgatitjes: në një enë, ngrohim ujin dhe sheqerin derisa të vlojë, pastaj i shtojmë hudhrën dhe rrënjën e xhenxhefilit dhe e presim që përzierja të vlojë sërish. Më pas e ulim ngrohtësinë dhe e lëmë të ftohet në temperaturë dhome, e deponojmë përzierjen në frigorifer.
 
Përdorimi:
 
Konsumojmë dy lugë çaji nga kjo përzierje në mëngjes, në stomakun bosh, pasta dy në mbrëmje dhe dy pas dy orëve nga vakti i juaj i fundit.
 
Këshilla shtesë:
 
-inhaloni vajin esencial të eukalipti
 
– shijone një vaskë të ngrohtë çdo ditë, pasiqë është mënyra e përsosur për relaksimin dhe detoksifikimin e trupit
 
– bëni ushtrime trupore rregullisht

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 19:40

Ushqimi luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e syve. Vitamina C, E, A dhe zinku ndihmojnë në uljen e problemeve të syrit me 35%.
 

Postuar: 18/01/2019 - 18:38

Problemet me zorrën e trashë janë ndër sëmundjet më të përhapura.
 

Postuar: 18/01/2019 - 17:53

Të gjithë jemi të kujdesshëm për ushqimet që hamë, dhe kërkojmë që ato të jenë përherë të pastr

Postuar: 18/01/2019 - 16:45

Shanset janë të mëdha që shumë nga ju të mos lani çarçafët menjëherë pas aktit seksual.

Postuar: 18/01/2019 - 15:54

Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale

Postuar: 18/01/2019 - 15:41

Gjendra tiroide është gjendra më e madhe e sistemit endokrin pavarësisht se ajo peshon 15-20 gr

Postuar: 18/01/2019 - 13:34

Një studim i rreth gjysmë milioni njerëzish në Kinë sugjeron se një vezë e përditshme mund të zvo