BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Shëndeti

Një mrekulli e vërtetë/ Merr një thelpi hudhër, e vendos në vesh dhe pret 30 minuta! Rezultati do t’ju befasojë

Një mrekulli e vërtetë/ Merr një thelpi hudhër, e

Hudhra është një kampion i vërtetë në mesin e produkteve të shëndetshme. Është e nevojshme për të parandaluar ftohjet dhe për të forcuar sistemin imunitar. Hudhra ka veti antibakteriale dhe antivirale, ndihmon në reduktimin e ënjtjes dhe lehtësimin e dhimbjeve.

Hudhra është ilaçi më i mirë për të eliminuar dhimbjet e veshit. Ai përmban komponime që depërtojnë në lëkurë dhe përthithen brenda veshit, duke siguruar veprim anti-inflamator.

Hudhër për dhimbje veshi.

Mjafton një thelpi hudhër për të shtypur dhimbjen, mbështilleni me një leckë të butë dhe vendoseni në vesh për 30 minuta. Ky proces lehtëson dhimbjen dhe ndihmon në shërimin. Mos e vendosni hudhrën shumë thellë në vesh. Mos përdorni një thelpi hudhër shumë të vogël. Bëhuni gati për një erë hudhre pas një procedure të tillë.

Hudhra ka një erë specifike për shkak të alicinës, një kimikat që prodhohet kur hudhra shkatërrohet ose në integritetin e qelizave. Alicina është një antibiotik natyral për të cilin ne e vlerësojmë kaq shumë hudhrën.

Alicina është një substancë e fortë, ndaj për të mbrojtur lëkurën nga djegiet (është më mirë të përdorni një copë leckë sepse hudhra do të bie në kontakt me lëkurën).