BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Ndahet nga jeta parakohe nga një sëmundje e rëndë Drejtori i Turizmit në këtë bashki të vendit

Humbje e madhe! Ndahet nga jeta parakohe nga një sëmundje e
x
BREAKING NEWS

Thellohet tragjedia për familjen nga Vora, babain ia vrau gjyshi dhe nëna ndodhet në burg, aksidentohet për vdekje djali i Kudret Saliajt. Ishte duke udhëtuar me...

Thellohet tragjedia për familjen nga Vora, babain ia vrau gjyshi dhe
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë! Makina përplas për vdekje djalin e Kudret Saliajt

Aksident i  rëndë! Makina përplas për vdekje djalin e Kudret
x
BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x

Shëndeti

Një truk i thjeshtë që iu lehtëson shumë punë/ Këtë produkt që e keni të gjithë në shtëpi duhet ta hidhni në tigan që vaji i nxehtë mos t’ju kërcasë gjatë skuqjes

Një truk i thjeshtë që iu lehtëson shumë punë/

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato nga dieta jonë? Sigurisht, kjo është diçka e vështirë pasi kuzhina jonë përmban shumë ushqime të tilla. Pra faji nuk është tërësisht te ushqimet e skuqura por te vaji i ullirit.

Natyrisht, përveç problemit që mund të na shkaktojnë shëndetit, të mos harrojmë edhe anën praktike të rastit. Sa herë ju ka djegur vaji i tiganit që ju ka spërkatur? Pra, nëse nuk mund t’i rezistoni një pjate patate të skuqura, të paktën shpëtojeni veten nga djegia.

Ne sot do t’ju tregojmë një truk të vogël për të mos u spërkatur më me vajin tuaj. Shikoni sa e thjeshtë është.

Hidhni pak kripë në tigan përpara se të shtoni mishin ose peshkun për ta skuqur. Kjo do ta mbajë vajin të nxehtë, por jo të spërkat.