BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Shëndeti

“Njerëzit që e kanë pirë këtë kanë jetuar mbi 100 vite”, mjeku popullor tregon si përgatitet çaji i kësaj bime që rritet edhe në vendin tonë: Lufton ftohjen dhe infeksionet!

“Njerëzit që e kanë pirë këtë kanë

Mjeku i njohur alternativ Irfan Gjeçi foli sot nw emisionin ‘Shije shtepie’ për dy çaje mrekullibërëse për kollën dhe sidomos në një kohë si kjo e sotmja, ku të gjithë njerëzit po luftojnë me Covid-19. Një ndër këto çajra është edhe çaji alpin i cili është një trëndafil që rritet nëpër shkëmbinj, është perfekt për ftohjen dhe eliminimin e infeksioneve urinare apo të veshkave.

Irfan Gjeçi: Çaji alpin është një trëndafil që rritet nëpër shkëmbinj, të gjithë ata që e kanë pirë këtë çaj nëpër ishuj, kanë jetuar mbi 100 vite, është sekret jetëgjatësie. Është një nga çajrat që heq ankthin, panikun, por kryesisht bën dhe heqjen e ftomës. Kur ne ftohemi, pjesa e parë është e tek mushkëritë, goditja e parë nëpërmjet frymëmarrjes është tek mushkëritë.

Por ky çaj ka dhe shumë të veçanta. Lufton të gjitha infeksionet urinare dhe të veshkave, por që e bën më me famë në planet këtë çaj, duke qenë se është i pasur në vitaminën A, D, B1, B3 dhe njëkohësisht me selenin, zinkun, magnezin, kalcium, na jep mundësinë që të nxjerrim metalet jashtë trupit. Pra ky çaj është i përkryer për të nxjerrë metalet e rënda jashtë trupit. Kuptohet se shumë nga ushqimet janë me probleme të mëdha si me arsenikun por dhe me mërkurin.

Një lugë çaj të grimcuar e hedhim në një litër ujë, e ziejmë 5 deri në 7 minuta ose pak më shumë sepse është një çaj pak më i fortë. Kjo heq ankthin dhe panikun dhe i ngre shumë moralisht. Në kohën e Covidit, ky është çaji i mrekullisë. Mund ta konsumojmë rreth 1 litër në ditë.

Katerina Trungu: Sheqer nuk hidhet tek këto?

Irfan Gjeçi: Gjermanët e quajnë kanceri i bardhë, pra drogat më të fuqishme janë sheqeri dhe buka.