BREAKING NEWS

Tjetër skandal seksual shpërthen në vendin tonë/ Përdhunon një vajzë brenda komisariatit, arrestohet shefi i policisë (Zbardhen detaje të rënda nga ngjarja)

Tjetër skandal seksual shpërthen në vendin tonë/
x

Shëndeti

Njihuni me barishten aromatike që do t’ju bëjë të bini në peshë

Njihuni me barishten aromatike që do t’ju bëjë të bini

Humbja e peshës është një nga qëllimet kryesore të çdo gruaje, veçanërisht tani që po afrohet vera. Ruajtja e peshës së shëndetshme është e rëndësishme jo vetëm për pamjen e jashtme, por edhe mbi të gjitha për shëndetin tonë. Por për të qëndruar të shëndetshëm dhe të kemi një peshë ideale është e rëndësishme të filloni nga kuzhina.

Një nga përbërësit më të rëndësishëm për përdorim në kuzhinë është nenexhiku, një barishte aromatike e aftë për të na bërë të humbim peshën pa përpjekje.

Nëse, për shembull, ne zëvendësojmë një lëng portokalli me çaj nenexhiku, marrim 300 kalori më pak. Për më tepër, nëse çaji nenexhikut është i integruar në një vakt, mund të nxisë tretjen dhe të lehtësojë marrjen e lëndës ushqyese.

Çaji nenexhikut ka vetitë që eliminojnë toksina që shkaktojnë inflamacion, fryrje dhe akumulim të lëngjeve.

Nenexhiku mund të konsumohen vetëm, në formën e çajit që do të merret në mëngjes ose në mbrëmje. Ose mund të përzihet edhe me përbërës të tjerë si: tranguj, lëng limoni dhe xhenxhefil i integruar.