BREAKING NEWS

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit të famshëm shqiptar

Një humbje e madhe / Koronavirusi i merr jetën aktorit dhe regjisorit
x

Shëndeti

Nuk është më sekret! Ja se si të kuroni diarrenë dhe infeksionet e veshit vetëm me qepë, njihuni me përfitimet dhe mënyrën e përdorimit

Nuk është më sekret! Ja se si të kuroni diarrenë dhe

Qepa njihet për vetitë e saj antiseptike dhe jo vetëm. Qepa shërben për të mjekuar infeksionet e ndryshme në trupin e njeriut dhe plagët e tjera.

Njihuni me përfitimet e qepës dhe mënyrën e përdorimit të saj në trajtimin e shumë sëmundjeve.

Trajtimi i infeksioneve të veshit: për të kuruar infeksionet e veshit ju duhet të prisni një qepë hollë dhe ta hidhni në një garzë. Garzën lëreni mbi vesh dhe ngjiteni me leukoplast, garza duhet të qëndrojë 12 orë.

Ulja e temperaturës së lartë: Temperatura e lartë mund të ulet duke vendosur qepë të grira role në shputat e këmbëve. Vishni dhe çorape të trasha dhe mbajini përgjatë natës. Qepa do të ndihmojë në largimin e toksinave helmuese nga organizmi.

Trajton vjelljen dhe diarrenë: Për të parandaluar të vjellat dhe diarrenë, grini hollë një qepë të madhe dhe lëngun shtrydheni në një garzë.

Më pas në një filxhan çaji me limon shtoni 2 lugë çaji nga lëngu i qepës dhe lëreni çajin të ftohet për 5 minuta. Pijeni dhe pas 10 minutash shenjat do të jenë zhdukur.

Më të lexuarat