BREAKING NEWS

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas shpalljes non grata të Berishës: U vendos të kishim një qëndrim të përbashkët

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej në burg nëse nuk i bindej këtij ultimatumi! Ja pse për disa kohë nuk mund të shkonte dot në SHBA

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej
x
BREAKING NEWS

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me regjinë: Më çmendët

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me
x
BREAKING NEWS

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt...

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë dakord për ‘Ballkanin e Hapur”? Ja çfarë thotë kryeministri Rama: Politika nuk është spektakël si Big Brother që të zihen njerëzit për brava

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë
x
BREAKING NEWS

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se çfarë do të ndodhë të dielën

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike? Escobar: Biden dhe Blinken kanë qenë të qartë

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike?
x

Shëndeti

Nuk është mirë të bëni dush para gjumit! Zbuloni arsyen se pse 

Nuk është mirë të bëni dush para gjumit! Zbuloni arsyen

Dushi para gjumit relakson, kjo është e sigurt, por ky zakon që shumica e praktikojnë megjithatë nuk është i shëndetshëm

Mjekët këshillojnë që dushi para gjumit të zhvendoset më herët – të paktën një orë para se të shkoni në shtrat, në mënyrë që të mos i bëjmë vetes më shumë keq sesa mirë, transmeton Telegrafi.

Këto janë arsyet pse duhet të shmangni dushin para gjumit:

Të bësh dush para se të flesh gjumë përshpejton rrahjet e zemrësNëse keni pasur ndonjëherë ndjenjën se zemra juaj rreh më shpejt pas një dushi të nxehtë, ka një shpjegim ekspertësh për këtë.

Natyrisht, uji i nxehtë rrit presionin e gjakut, ndërsa mjekët paralajmërojnë se madje mund të nxehet trupi dhe të shkaktojë stres në zemër.

Kur zemra rreh shpejt, ne jemi të shqetësuar dhe do të jetë e vështirë për ne të flemë në kohën e planifikuar.

Cilësia e flokëve mund të bjerë

Nëse i lagni flokët gjatë dushit dhe urreni t’i thani, do të bini në gjumë me flokë të lagur, dhe kjo shkakton shumë probleme shëndetësore

Gjithashtu, një jastëk i lagur do të jetë një mjedis i përshtatshëm për formimin e baktereve, të cilat mund të sjellin probleme të ndryshme me lëkurën e kokës, si kruajtje, acarim apo zbokth.