BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Shëndeti

Nutricionistët zbulojnë pse nuk duhet të hani banane për mëngjes

Nutricionistët zbulojnë pse nuk duhet të hani banane për

Nutricionistët thonë se ndërsa bananet mund të duken si opsioni i përsosur për një mëngjes të shpejtë, në fakt nuk janë. Nëse hahen me stomak bosh, bananet nuk janë alternativa më e mirë, sepse ato përmbajnë deri në 25 për qind sheqer dhe janë ushqime mesatarisht acide.

Mënyra më e mirë për të filluar ditën është me një mëngjes me djegie të yndyrës, i cili gjithashtu do t’ju japë energji të mjaftueshme. Megjithëse bananet do t’ju japin energji, shpejt do të filloni të ndiheni të lodhur dhe të uritur. Ato janë më shumë si një shtesë sesa një vakt, sepse nuk mjaftojnë.

Mund ta parandaloni ndjenjën e lodhjes dhe urisë pasi keni ngrënë një banane duke kombinuar ushqime plot yndyrna të shëndetshme si avokado. Për shkak se bananet i përkasin grupit të ushqimeve acidike, acidi duhet të neutralizohet në mënyrë që të marrim vetëm të mirat: kalium, fibra dhe magnez.