BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Shëndeti

Pagjumësi, lodhje dhe stres? Këto metoda natyrale ju ndihmojnë të qetësoni dhimbjen e kokës

Pagjumësi, lodhje dhe stres? Këto metoda natyrale ju ndihmojnë

1. Magneziumi

Mungesa e këtij minerali është ndër shkaqet kryesore të dhimbjes së kokës, ndaj mënyra më e mirë për ta parandaluar këtë gjë në mënyrë afatgjatë është të përfshni në regjimin ushqimor sa më shumë perime të gjelbërta, arra dhe bishtajore.

2. Kafeina.

WebMD thotë se kafeina ndihmon në kufizimin e enëve të gjakut që mund të jenë shkaku i presionit që po krijon dhimbje koke. Por nëse jeni një konsumues i rregullt i kafesë, kjo metodë nuk është e duhura për ju.

3. Vitamina B2

Ju mund të rrisni nivelin e B2 duke ngrënë djathë, peshk, pulë dhe duke pirë qumësht.

4. Xhinxher dhe limon

Ajo që duhet të bëni është të perzieni gjysmë luge çaj xhinxher pluhur në një gotë limoni të shtrydhur dhe ta pini dy herë në ditë.