Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

As paratë, as seksi! Sipas ekspertëve mësoni çfarë pëlqejnë më shumë femrat tek meshkujt

Postuar: 19/11/2019 - 18:13

Shpesh herë, meshkujt duan të dinë se çfarë pëlqejnë femrat tek ata.Për këtë, shkencëtarët bënë një studim dhe u surprizuan nga rezultatet: Femrat duan meshkujt me këmbë më të gjata se mesatarja.

Siç raporton Italiafeed, në studimin e bërë online, femrat pranuan se paraqitja e meshkujve është e rëndësishme, por këmbët e gjata tërheqin shumë. Por, këto nuk duhet të shoqërohen me një fizik të dobët, por pak të mbushur.

Me pak fjalë, femrat duan meshkuj të gjatë dhe aspak të dobët.

Rezultatet e papritura zbuluan se me evoluimin, gjatësia e këmbëve ndikon pozitivisht në shëndetin dhe forcën e meshkujve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 11:21

Ne duhet të kuptojmë se cila është sëmundja më e frikshme nga popullata. Është një inflamacion akut i meninges, që janë membranat konturuese që rrethojnë palcën kurrizore dhe trurin.

Postuar: 11/12/2019 - 14:28

Hulumtuesit sugjerojnë, që në paketimet e ushqimeve duhet të shkruhet se sa kohë dhe ushtrime fiz

Postuar: 11/12/2019 - 14:26

Shumë persona mund të na e kenë thënë diçka të tillë, por nuk ia kemi vënë veshin.

Postuar: 11/12/2019 - 11:07

Kamomili konsiderohet një bimë e sigurt dhe është përdorur në shumë kultura për shërimin e sëmund

Postuar: 11/12/2019 - 10:43

Mjafton të merrni një enë të madhe dhe ta mbushni me ujë të ngrohtë.

Postuar: 10/12/2019 - 15:12

Shkenca e ka aprovuar që roli i qumështit në shëndetin e njeriut është shumë i rëndësishëm.