BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Shëndeti

Paskemi vepruar gjithmonë gabim/ “Mos përdorni kurrë ujë të nxehtë për të bërë çaj”, eksperti i njohur jep këshillat që duhet t’i dimë të gjithë (ARSYEJA)

Paskemi vepruar gjithmonë gabim/ “Mos përdorni kurrë

Është një gabim që e bëjmë të gjithë. Kur duam një filxhan çaj, gjëja e parë që bëjmë është të ziejmë ujin. Por sipas Martin Isark, një ekspert ushqimesh dhe pijesh thotë se kjo është e gabuar.

Ai thotë se nuk duhet të përdoret kurrë uji i nxehtë për çajin sepse në këtë mënyrë ju do të shijoni “ujë lakre”. Në vend të ujit të valuar, ju duhet ta lini atë të ftohet në 80 gradë.

“Është koha të zhduket mi ti se duhet të përdoret ujë valë. Uji shumë i nxehtë do të shkatërrojë nuancat e dëshirueshme të çajit dhe gjithçka që mbetet është një aromë e fortë. Çaji më pas nuk do të jetë më i mirë se uji i lakrës”, tha ai.