BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Shëndeti

Pastron mushkëritë për 3 ditë dhe lufton astmën e kollën, kjo është receta “magjike” për shëndetin

Pastron mushkëritë për 3 ditë dhe lufton astmën e

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë natyrale për të luftuar kollën, bronkitin dhe pneumoninë, mund të jeni i sigurt se keni gjetur një të shkëlqyer. Shurupi i qepës është një ilaç i vjetër në shtëpi që trajton me sukses probleme të ndryshme të frymëmarrjes.

Në përbërjen e tij, substancat e nxjerra nga qepa duken të përqendruara. Dhe kjo është ajo që e bën atë një anti-inflamator dhe antiviral të fuqishëm natyral, i cili punon në mënyrë efektive kundër kollës, g lbazës, ngjirjes së zërit, problemeve të fytit dhe gjithashtu mund të përdoret për të ndihmuar në trajtimin e bronkitit dhe pneumonisë.

Prisni qepën në feta. Vendosni këto feta në një tenxhere të madhe, duke rregulluar: një fetë qepë, një shtresë sheqeri kafe, një fetë tjetër qepë, një fetë tjetër sheqer kafe dhe kështu me radhë, duke përfunduar me një shtresë sheqeri.

Mbuloni tenxheren për të shmangur praninë e milingonave dhe insekteve të tjera dhe lëreni të qëndrojë brenda natës. Ditën tjetër, ju do të gjeni gotën me një lëng me ngjyrë mjalti dhe ky lëng është shurupi. Doza është një lugë çaji shurup çdo 3 orë.