BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Shëndeti

Përdorej në mjekësinë tradicionale, do të befasoheni kur të mësoni cilat janë përfitimet shëndetësore të hudhrave të shtypura

Përdorej në mjekësinë tradicionale, do të befasoheni

Nuk vihet në dyshim se hudhra është ndër perimet më të shëndetshme në planet. Hudhra ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale tash e sa shekuj dhe mund të trajtojë shumë probleme serioze shëndetësore.

Ka shumë persona që hudhrën e përdorin edhe si trajtim anti-kanceroz. Ngrënia e rreth pesë karafilave të shtypur të hudhrës në përditshmëri mund t’i trajtoj në mënyrë efektive infeksionet kërpudhore.

Hudhra e shtypur është ndër më të shëndetshmet pasi që përmes saj e lironi një enzimë e cila e lufton kancerin. Enzima e njëjtë ka edhe veti anti-kërpudhore.

Vlen të ceket se ka shumë mënyra për konsumimin e hudhrës – mund ta hani direkt siç është, ose mund ta shtoni në ushqimin tuaj.

Mbi 4,200 studime të kryera kanë dëshmuar se hudhra i trajton rreth 150 probleme shëndetësore, duke përfshirë:

– Akumulimin e pllakave në arterie

– Helmimin me mërkur

– Dëmtimet në ADNn

– Kancerin

– Diabetin etj.