BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Shëndeti

Përdorni këtë produkt të thjeshtë nga kuzhina për të "shndërruar" flokët tuaja

Përdorni këtë produkt të thjeshtë nga kuzhina për

Soda e bukës është një produkt i zakonshëm që mund të gjendet pothuajse në çdo kuzhinë. Është shumë e gjithanshme, kështu që mund të përdoret si në ushqim ashtu edhe në pastrim. Përveç kësaj, soda e bukës ka edhe efekte të ndryshme shëndetësore dhe terapeutike.

Stimulon rritjen e flokëve

Përkatësisht, ka aftësinë të ndalojë rënien e flokëve dhe të stimulojë rritjen e tyre. Soda e bukës vepron si një shampo natyrale sepse mund të pastrojë flokët. Siç mund ta shihni, ky përbërës ka përfitime të mahnitshme për flokët tuaj. Pra, pse të mos e përdorni në vend të shampos tuaj të zakonshme?

Në fakt, soda e bukës mund t’i pastrojë plotësisht flokët tuaj dhe t’i bëjë ato të buta dhe të shëndetshme. Do t’ju ndihmojë gjithashtu të hiqni papastëritë e tepërta nga flokët, gjë që do t’i lejojë ata të bëhen të fortë për një kohë të gjatë.

Eliminoni klorin

Klori mund të dëmtojë flokët. Gjithashtu, mund të ndryshojë ngjyrën e flokëve tuaj. Soda e bukës heq klorin nga flokët dhe skalpi i kokës, duke parandaluar kështu dëmtimin e tyre.