BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x

Shëndeti

​Pesë pije të shëndetshme për të ndihmuar rritjen e niveleve të hemoglobinës

​Pesë pije të shëndetshme për të ndihmuar rritjen e

Ruajtja e një sasie të caktuar të hemoglobinës është shumë e rëndësishme për shëndetin tonë. Ndihmon në funksionimin e duhur të trupit tonë, organeve, rrit energjinë, proceset gastrointestinale, shëndetin e trurit dhe sistemin imunitar dhe gjithashtu rregullon temperaturën e trupit. Më poshtë janë pesë pije të shëndetshme që mund të rrisin nivelet e hemoglobinës

Lëngu i Spinaqit dhe Nenexhikut

Ky lëng është një burim i mirë i hekurit dhe lëndëve të tjera ushqyese të ndryshme si vitaminat A dhe C.

Kumbullat e thata, ky frut është një burim i shkëlqyer energjie. Sipas hulumtimit, rreth gjysma e filxhanit me lëng kumbullesh është e mbushur me 17 për qind hekur. Përveç kësaj, kumbullat e thata gjithashtu ndihmojnë në kontrollin e rritjes së sheqerit në gjak.

Kungujt janë shumë ushqyes, të ngarkuar me antioksidantë dhe minerale që mund të përmirësojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Për më tepër, është gjithashtu një burim i pasur hekuri.

Panxhari është i pasur me lëndë ushqyese si mangan, folate, kalium, mangan, betainë, hekur dhe vitaminë C. Funksioni kryesor i panxharit është të ndihmojë në largimin e toksinave nga mëlçia dhe të forcojë qelizat e kuqe të gjakut në mënyrë që të mund të përdorë më shumë oksigjen.

Farat e lirit janë shumë të pasura me antioksidantë, hekur dhe gjithashtu kanë përfitime të tjera shëndetësore. Ka qenë në përdorim për shekuj për të ndihmuar në rritjen e shëndetit veçanërisht për shkak të këtyre avantazheve që ofron.