BREAKING NEWS

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre të plagosur mes tyre dhe dy efektivë Policie, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj bëjnë lëvizjen urgjente. Blindohet zona, zbarkojnë RENEA dhe FNSH

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre
x

Shëndeti

Petullat topolake, receta fantastike që ju tregon se si t'i gatuani për të pasur mëngjese të shijshme

Petullat topolake, receta fantastike që ju tregon se si t'i gatuani

Më poshtë do gjeni si ti gatuani petullat topolake, receta fantastike që ju tregon mënyrën e duhur për mëngjeset e shijshme.

Përbërësit:

2 lugë kafeje me maja buke

Një filxhan çaji me ujë të ngrohtë

Gjysmë filxhan çaji me qumësht të ngrohtë

Një lugë gjellë sheqer

Një lugë çaji kripë

Një lugë gjelle gjalpë ose vaj ulliri

3 kokrra vezë

4 filxhanë çaji me miell

Gjysmë filxhan çaji me mjaltë

Vaj për sk uqje

Kanellë

Më të lexuarat