Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pija magjike për të ulur barkun në një ditë të vetme

Postuar: 14/03/2019 - 18:46

Disa ushqime na shkaktojnë gazra, na bëjnë të fryrë dhe kjo na shqetëson dhe jo vetëm për një çështje thjesht fizike. Sigurisht, megjithatë, kjo është një situatë që mund të ndreqet me mjete të thjeshta, plotësisht natyrale dhe pa marrë domosdoshmërisht ilaçe.
 
Si të ulni barkun në një ditë
 
Në mëngjes ju duhet gjithmonë të konsumoni çaj jeshil me një rozmarinë dhe xhenxhefil. Nëse ju nuk vendosni sheqer në të mund të jetë më mirë. Para se të ushqeheni, do të ishte një gjë e mençur për të pirë ujë.
 
Në drekë është e nevojshme për të marrë më shumë proteina, ndoshta lakër apo edhe nga perimet të cilat gjithashtu mund të jenë të mira për ata që bëjnë sporte.
 
Fruta pasdite, por me lëkurë ku ka shumë fibra. Darka duhet pastaj të përshtatet me perimet dhe situata të tjera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 19:14

Kafeja është një ndër pijet më të konsumuara në të gjithë botën dhe sidomos dhe ne vendin tonë.Disa mendojnë se qumështi i jep një aromë më të lehtë dhe më të shijshme për kafen e tyre.

Postuar: 21/05/2019 - 18:21

Ushqyerja me gji mund të jetë diçka instiktive dhe mund të duhen vetëm pak gjëra që duhet të mban

Postuar: 21/05/2019 - 15:37

Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetës

Postuar: 21/05/2019 - 14:48

Shega përmban një molekulë që quhet urotilina, e cila sipas analizave, rezulton se forcon ndjeshë

Postuar: 21/05/2019 - 12:55

Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por ju a e dini se çfarë n

Postuar: 21/05/2019 - 10:18

Sindroma e këmbëve të lodhura (RLS) është një çrregullim, i karakterizuar nga një nevojë e fortë

Postuar: 21/05/2019 - 09:59

Variçet janë një nga arsyet kryesore pse femrat nuk veshin funde apo veshje të shkurtra.