BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Shëndeti

Pija që eliminon 5 kg mbeturina nga aparati tretës/ Mënyra më efektive për të pastruar nga helmet zorrën e trashë e mëlçinë

Pija që eliminon 5 kg mbeturina nga aparati tretës/ Mënyra

Është e vështirë të besohet se afërsisht 5 kilogram ‘mbeturina’ mund të grumbullohen në zorrën tuaj të trashë, por ja që është e vërtetë. Dhe është e nevojshme që me kalimin e kohës të bëhet një spastrim për të nxjerrë gjithë toksinat jashtë trupit tuaj. Gjithë papastëritë ose mbetjet nga mëlçia, gjaku, gjëndrat llimfatike, gryka, mushkëritë dhe sinuset përfundojnë në zorrën e trashë. Pastrimi i zorrës së trashë është një mënyrë e shkëlqyer për të humbur peshë, por edhe për të përmirësuar florën bakteriale të zorrëve
Lëndët toksike që gjenden në të pengojnë zorrën e trashë të kryej funksionin e saj kryesor, të thithë lëndët ushqyese dhe të eleminojë lëndët e dëmshme.

Panxhari konsiderohet një nga ushqimet më të mira për detoksifikimin. Kjo për shkak se përmban “fibra dietike” efektive, polisaharide të pektinës, të efektshme në pastrimin e traktit tretës.

Jo vetëm që fibrat e panxharit përmirësojnë proceset e tretjes dhe zorrës së trashë duke e bërë më të lehtë eliminimin e mbetjeve, por gjithashtu ndihmojnë në çhelmimin e mëlçisë, motorrit të trupit.