Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Shëndeti

Pini këtë lëng magjik, iu shëron artritin dhe humbni 20 kg në muaj, këto janë përbërësit që iu duhen

Pini këtë lëng magjik, iu shëron artritin dhe humbni 20 kg

Shumica e gjërave që kanë veti shëruese, kanë një shije jo fort të mirë për ne. Kështu ndodh edhe me lëngu e patates, i cili është krejtësisht pa shije, por është shumë i shëndetshëm dhe përfshihet në dietën mjekësore.

Trupi bëhet alkalik; Lëngu i patates mund të ndihmojë në krijimin e ekuilibrit të acidit të trupit, gjë që është shumë e rëndësishme për ne.

Ka veti anti-inflamatore;Lëngu i patates mund të ndihmojë me artritin dhe forma të tjera të proceseve inflamatore, sidomos për dhimbjet e kyçeve. Gjithashtu stimulon qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin. Rigjallëron lëkurën: Lëngu i patates ka një efekt qetësues në ekzemë, në zhdukjen e puçrrave të fytyrës dhe ndihmon për të pastruar lëkurën.

Ndihmon në procesin e humbjes së peshës: Për këtë qëllim është e nevojshme të pini një gotë me lëng patate para mëngjesit dhe një tjetër 2-3 orë para se të flini.

Pastron mëlçinë; Prandaj mund të përdoret për dietat e detoksit, por gjithashtu mund të lehtësojë funksionin e mëlçisë dhe të fshikëzës së tëmthit nëse ka probleme. Për këtë qëllim, pini një gotë me lëng në mëngjes me stomakun bosh.

Ndihmon në trajtimin e gastritit dhe ulçerës: Prandaj, është e këshillueshme të konsumoni një lugë lëng patate të holluar në ujë gjysmë ore para mëngjesit, drekës dhe darkës.Nga Shije.al