Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pini këtë përbërje dhe nuk do shëndosheni më kurrë

Postuar: 12/10/2018 - 11:34

Farat e lirit janë në gjendje të zvogëlojnë nivelin e sheqerit në gjak dhe njëkohësisht të na pakësojnë oreksin.

Përveç kësaj, ato bëjnë pastrimin në tërësi të zorrëve, duke eliminuar me shpejtësi toksinat.

Dieta që përmban farat e lirit është e fuqishme dhe mbi të gjitha 100% natyrale, pa asnjë efekt anësor.
Përgatiteni këtë pije me bazë farat e lirit dhe ne ju sigurojmë se oreksi juaj do të ulet në mënyrë të konsiderueshme.

Përbërësit:
-3 lugë fara liri,
-1 litër ujë të zier.

Përgatitja:
Në një enë boshe me kapak (ose në një termus) hidhni 3 lugë fara liri dhe futini në ujin e valuar më parë.
Kur të zgjoheni mëngjesin tjetër, pija është gati për tu shijuar dhe ju do të merrni të gjitha përfitimet e kësaj diete.

Është e sugjeruar të përdoret para vakteve dhe kohëzgjatja duhet të shkojë të paktën deri në 10 ditë. Mund të bëni një pauzë disa ditë dhe më pas ti riktheheni sërish kësaj pijeje.
Kjo dietë do t’ju ndihmojë të eliminoni nga trupi ato kilogramë që ju kanë torturuar kaq shumë prej kohësh.

Kujdes: Nuk është e këshillueshme që ta ndiqni këtë trajtim nëse vuani nga probleme të mëlçisë ose të veshkave.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 08:26

Disa nga llojet e kancerit janë të shmangshëm vetëm duke ndryshuar disa produkte ushqimore në dietën tonë të përditshme.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Ushqyerja në syfyr është shumë e rëndësishme pasi koha e agjërimit është e gjatë.

Postuar: 22/05/2019 - 21:09

Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se në katër vitet e fundit, numri i qytetarëv

Postuar: 22/05/2019 - 19:24

Limoni është agrume që historikisht lidhet me të ashtuquajturat "metodat kuruese natyrore&qu

Postuar: 22/05/2019 - 09:44

Një studim gjerman ka treguar se si tensioni i lartë mund të ulet me muzikën klasike të Wolfgan

Postuar: 22/05/2019 - 09:06

Prej vitesh është debatuar mbi faktin nëse vezët janë të mirë apo të këqija për ty?

Postuar: 21/05/2019 - 23:42

 Të gjithë ju që jeni në një lidhje, duhet të dini të dalloni se kur diçka po shkon keq, dhe