BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Shëndeti

Pini një gotë çaji me banane dhe do të befasoheni nga ajo që do t’iu ndodhë brenda një nate (Ja si ta përgatisni)

Pini një gotë çaji me banane dhe do të befasoheni nga ajo

Mjeku i famshëm Oz ka zbuluar se çaji me banane është një pije ideale për një gjumë të mirë. Është i shpejtë dhe i lehtë, shije mahnitëse dhe me të vërtetë efektiv.

Si mund ta përgatisni?

Zien 1 litër ujë. Pritini skajet e një banane dhe vendosini në ujë pa lëkurë dhe të paprera në copa. Hiqini bananet pas 10 minutash, kulloni çajin dhe lëreni të ftohet. Nëse dëshironi, ju gjithashtu mund të shtoni kanellë ose mjaltë. Nëse ka ndonjë produkt tërësisht natyral si një alternativë ndaj pagjumësisë, është vetëm banania. Përmban magnez, i cili qetëson trupin tuaj dhe i relakson muskujt tuaj.