Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pini një gotë ujë me mjaltë me stomakun bosh dhe nuk do ta besoni se çfarë do t’i ndodhë organizmit tuaj

Postuar: 21/05/2019 - 12:55

Ndoshta ju keni dëgjuar ndonjëherë për përfitimet e të ngrënit mjaltë, por ju a e dini se çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me trupin tuaj?

Si duhet përgatitur:

Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përzieje mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, e cila sjell shumë përfitime shëndetësore.

Këtu janë përfitimet e ujit me mjaltin në një stomak bosh:

-Sjell  fundin e problemeve në “zorrën qore”.

-Forcon sistemin imunitar dhe është i shkëlqyer në luftën kundër bronkit.

-Pastron traktin e tretjes nga parazitët. Ajo liron trupin nga toksina.

-Një spastrim i plotë i trupit tuaj fillon – sepse ajo ka veti antibakteriale dhe antivirale.

-Përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat.

-Gjithashtu mund të ndihmojë për urinimin të pakontrolluar gjatë natës.

Për qëllime parandaluese pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh.

Pini atë shpejt.

Barku hapet si një valvul dhe uji shpejt hyn në traktin e tretjes.

Mund të përdorët dhe brenda natës kjo përzierje.

Kjo pije mund të konsumohet edhe para gjumit, sepse kjo lehtëson punën e veshkave.

Nga ana tjetër, kjo pije do ta bëjë lëkurën të ndritshme dhe të butë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 14:12

Sipas një studimi të fundit, një orë gjumë në ditë i bën shumë mirë shëndetit tuaj.

Postuar: 23/06/2019 - 10:26

Vera erdhi dhe sapo shkojmë në plazh, të gjithë pësojmë diegie, në rastet kur nuk mbrojmë veten n

Postuar: 23/06/2019 - 09:56

Njërëzit kanë ngrënë bukë prej qindra e mijëra vitesh.

Postuar: 21/06/2019 - 08:53

Nëse deri më sot keni pirë vetëm ujin me limon, tashmë ka ardhur koha të njiheni me fuqine e ujit

Postuar: 18/06/2019 - 19:02

Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të s

Postuar: 18/06/2019 - 08:42

Ekziston një paralajmërim se ushqimi i përpunuar fast food që gjendet kudo dhe që përmban shumë k

Postuar: 16/06/2019 - 13:35

Kanceri, siç e dimë, është gjithmonë një e keqe për të gjithë. Ka kaq shumë faktorë të njohu