BREAKING NEWS

Kuvendi i jep goditjen e fortë Presidentit Meta! Miratohet Komisioni i Posaçëm për raportin e Dick Marty dhe marrëveshja me BERZH për 15 milionë euro. Zbardhet kush është kryetari dhe anëtarët për Hetimet

Kuvendi i jep goditjen e fortë Presidentit Meta! Miratohet Komisioni i
x

Shëndeti

Piu lëng karote çdo ditë për 8 muaj, mjekët habiten nga ajo që i ndodhi kësaj gruaje

Piu lëng karote çdo ditë për 8 muaj, mjekët habiten

Ann Cameron ka një histori interesante. Në vitin 2012, Cameron iu nënshtrua një operacioni për shkak të kancerit në zorrën e trashë, që ishte në fazën e tretë. Pasi burri i saj humbi betejën me kancerin në mushkëri, ajo refuzoi kimioterapinë.

Ajo e tregoi historinë e saj në blogun chrisbeatscancer.com, aty ku njerëzit që i mbijetojnë kancerit i tregojnë historitë e tyre. Në këtë blog, ajo shkroi: “Në qershor të vitit 2012, u diagnostikova me kancer në zorrë dhe pasi e mora vesh këtë, refuzova kimioterapinë. Çdo ditë fillova të ndjehem më mirë, por pas gjashtë muajsh, testet treguan se kanceri ishte shpërndarë në mushkëri dhe kanceri i zorrës së trashë kishte hyrë në fazën e katërt”, tregoi Cameron.

Kështu, duke parë se trajtimet nuk po tregonin rezultat, ajo filloi të kërkonte metoda alternative për ta shëruar veten. Ajo gjeti historinë e një burri të quajtur Raplh Cole. Kur Cole ishte 26 vjeç, ai ishte diagnostikuar me kancer të lëkurës. Sipas Cole, ai e shëroi veten duke pirë çdo ditë lëng të bërë nga 2.5kg karota. Cameron vendosi ta provonte këtë metodë dhe filloi të pinte lëng karote në doza të ndryshme përgjatë ditës.