BREAKING NEWS

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Bien shifrat, MSH publikon bilancin çfarë ka ndodhur  në 24
x

Shëndeti

Pluhuri i bardhë magjik, hidhni në banjo disa kokrra nga ai dhe shërohet një herë e mirë gjithë trupi juaj

Pluhuri i bardhë magjik, hidhni në banjo disa kokrra nga ai dhe

Një banjë me klorur magnezi jo vetëm që posedon veti paliative (dhimbje dhe lehtësim të spazmës së muskujve), ajo posedon gjithashtu veti restauruese. Ajo është e shkëlqyer për qetësimin e lëkurës, rritjen e niveleve të magnezit, pastrimin e indeve, detoksifikimin e qelizave dhe më shumë. Sugjerohet që kjo banjo me mangez të bëhet 2-3 herë në javë për rezultate të vazhdueshme.

Banjoja siguron një furnizim të bollshëm të magnezit që përthithet në mënyrë transdermale. Furnizon trupin me squfur, klorur, natrium dhe bikarbonat. Ajo trajton dhimbjet nga më të lehtat deri tek ato më të rëndat. Ndihmon me kapsllëkun, ngërçin, kancerin, sëmundje autoimune, tiroide të ulëta, sindromë këmbësh të shqetësuar, sindromë e lodhjes kronike, fibromialgji, etj. Parkinson’s, ADD / ADHD, dhimbje koke migrene, fashiti planar dhe shumë çështje të trupit.

Receta e banjës së magnezit:

Magnez – 2 gota

 

Kripë Epsom – 1 filxhan

Sode buke – 1 lugë

Hidhini të gjithë përbërësit në një banjë të nxehtë dhe qëndroni rreth 30 ose më shumë minuta. Përsëriteni këtë çdo 3 ditë ose sipas nevojës.

Shënim: Nëse keni një peshore, peshoni veten përpara se të futeni në banjë. Për shkak të ujit të nxehtë dhe vetive shëruese të kësaj banje, mund të humbni 1-2 kg. Ky është një tregues që do t’ju duhet të ri-hidratoni. Ri-hidratimi është më shumë sesa konsumim i ujit të thjeshtë. Ju rekomandojmë të shtoni disa kripëra të detit në ujin tuaj. Kjo do të ndihmojë për të rimbushur elektrolitet tuaja.