Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prindër nuk duhet ta lejoni kurrë! Është shumë keq që fëmija të qëndrojë në këtë pozicion

Postuar: 25/08/2019 - 14:37

Një këshillë shumë e vlefshme për fëmijët tuaj! Kurrë mos i lejoni ato që të ulen në pozicionin Ë. E dini përse? Sepse ndikon shumë keq në strukturën e trupit të fëmijës.

Një këshillë shumë e vlefshme për fëmijët tuaj! Kurrë mos i lejoni ato që të ulen në pozicionin Ë. E dini përse? Sepse ndikon shumë keq në strukturën e trupit të fëmijës.

Pozicioni Ë është shumë i rrezikshëm për fëmijët tuaj, edhe pse ai mund të jetë më i rehatshmi për ta. Sipas specialistit, Avni Trivedi se kjo gjë është shndërruar në "epidemi globale". Në një intervistë, ai tha se kjo ndikon në dobësimin e muskujve të legenit, ushtron shumë presion në shtyllën kurrizore qafë dhe supe, por edhe tek kuçet e këmbëve, duke qenë se kanë kontakt të drejtpërdrejtë me tokë.

Por jo vetëm, ajo ndikojnë edhe në shtrembërimin e kockave të këmbës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 19:09

Vështirë se do arrijë t’i marrin të gjitha por të paktën ta kemi një ide të përgjithshme, që për çdo rast të nxjerrim nga xhepi kartën fituese, d.m.th. fjalinë që do ta bëjë të dorëzojë armët sakaq.

Postuar: 17/09/2019 - 16:04

Në kohët e sotme, vëmendja jonë është më e fokusuar në cilësinë e ushqimeve që sjellim në tryezë.

Postuar: 17/09/2019 - 13:34

Pirja e ujit gjatë ngrënies është një zakon që të gjithë e bëjmë shpesh por ky zakon paska dhe an

Postuar: 17/09/2019 - 10:04

Hudhra është e njohur si një ndër ushqimet më të shëndetshme, antibiotik natyror dhe ilaç për shu

Postuar: 17/09/2019 - 09:07

Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezikuar nga depresioni, shk

Postuar: 16/09/2019 - 20:52

Mjekët pretendojnë se një grua ‘kuroi’ kancerin ovarian, pasi mori trajtimin tradic

Postuar: 16/09/2019 - 15:23

A do donit ta dinit edhe ju se kur e keni fundin?