Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Shëndeti

Pse urina juaj vazhdon të mbajë erë?

Pse urina juaj vazhdon të mbajë erë?

Urina jote bie erë. Kjo përsëritet disa herë, derisa mendimet të çojnë kudo. Cili është shkaku i aromës së pakëndshme?!

Në fakt ka shumë, kështu që fillojmë!

1. Mund të jesh e/i pahidratuar.

2. Ke ngrënë diçka që ka pasur aromë të fortë.

3.Sapo pive kafe.

4.Mund të kesh një infeksion në traktet urinare.

5. Ke diabet dhe thjesht s’e di.

6. Gurët në veshka janë një tjetër shkak.

7. Je shtatzënë!

8. Ose duke ovuluar.

9. Je duke u kuruar me ilaçe.