BREAKING NEWS

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën pedagogut të njohur

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën
x

Shëndeti

Qenka e thjeshtë fare dhe do shpëtoni! Ja si të hiqni celulitin në trupin tuaj, ju duhet vetëm...

Qenka e thjeshtë fare dhe do shpëtoni! Ja si të hiqni celulitin

Askush nuk e pëlqen celulitin. Dhe, për fat të keq, ka shumë gra që vuajnë prej tij.

Celuliti mund të ndodhë për shkak të kequshqyerjes, stresit, pirjes së duhanit ose thjesht për shkak të gjenit që kemi.

Ka një recetë për një pastrim anti-celulit që mund të bëni edhe në shtëpi. Vetëm disa përbërës dhe për rezultatet më të mira, unë sugjeroj që ta përdorni atë 2-3 herë në javë, masazhoni zonën për 3-5 minuta.

Lamtumirë celulit/ Këto janë 8 ushqimet që e luftojnë atë | CNA

Përbërësit që ju nevojiten: – Një filxhan kafeje, – Një filxhan vaj kokosi, – Një filxhan sheqer, – Gjysmë lugë kanelle. Pra, sapo të keni blerë këto përbërës, e gjithë që ju duhet të bëni është të filloni përgatitjen e pastrimit.

Hidheni vajin e kokosit në një tas dhe e vendoseni në mikrovalë për ta shkrirë atë. Shto përbërësit e tjerë në tas dhe përzieji mirë.

Duhet ta aplikoni atë në çdo vend ku keni celulit, me lëvizje rrethore. Pastaj masazhoni për 3-5 minuta dhe përsëritni aktivitetin 2-3 herë në javë.

Çfarë të Bëni Kundër Celulitit - Trajtimi Natyral që Ju Vjen në ...