BREAKING NEWS

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre të plagosur mes tyre dhe dy efektivë Policie, Ardi Veliu dhe Tonin Vocaj bëjnë lëvizjen urgjente. Blindohet zona, zbarkojnë RENEA dhe FNSH

E rëndë/ Të shtënat me armë që lanë tre
x

Shëndeti

Receta magjike/ Patate të pjekura me limon dhe rozmarinë, do lëpini gishtat

Receta magjike/ Patate të pjekura me limon dhe rozmarinë, do

Kjo është një recetë shumë e shijshme dhe magjike.

Përbërësit
1 kg patate të ndara në gjysmë,

3 thelbinj hudhër të grirë hollë,

1 lugë çaji me rozmarinë të thatë,

Kripë dhe piper sipas dëshirës,

2 lugë gjelle me gjalpë pa kripë,

Lëkura e një limoni të grirë hollë,

2 lugë gjelle me majdanoz të grirë,

2 degë rozmarine të freskët.

Më të lexuarat