Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Receta që doktorët ja u kanë mbajtur të fshehtë! Vaj ulliri me kripë, mësoni si ta përdorni kur keni probleme me kockat

Postuar: 08/11/2019 - 23:29

Përzierja e vajit të ullirit me kripë ndihmon shumë njerëzit të cilët vuajnë nga dhimbja e kockave.

Vaji i ullirit është i pasur me vlera të rralla, dhe kombinimi me kripën e bën me efektiv për të shëruar dhimbjet e kockave.

Çfarë iu duhen?

1 gotë me ujë

20 lugë gjelle me vaj ulliri

10 lugë gjelle me kripë deti

Si ta përgatisni:

Shtoni vajin e ullirit dhe kripën në ujë dhe përziejini së bashku. Masën e përfituar përdoreni për të masazhuar zonën e prekur nga dhimbja për rreth 3 minuta.

Masazhi fillestar duhet të zgjasë 3 minuta dhe duhet të arrini që të masazhoni zonën e prekur për deri 10 ose 20 minuta. Kjo kurë duhet aplikuar në lëkurë për 10 ditë me rradhë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 11:22

Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!

Postuar: 22/11/2019 - 10:33

Mëlçia luan një rol shumë të rëndësishëm në të gjitha proceset metabolike në trupin tonë.

Postuar: 21/11/2019 - 23:46

Që fëmijë një nga gjërat e para që na kanë mësuar se duhet të lajmë çdo gjë që hamë, përveç produ

Postuar: 21/11/2019 - 13:38

Gjethet e limonit përdoren në gatime dhe lëngjet e frutave për të ofruar një shije dhe aromë shte

Postuar: 21/11/2019 - 11:07

Panxhari është i pasur me nitrate dhe një nga vetitë e tij kuruese lidhet me aftësinë për të ulur

Postuar: 21/11/2019 - 10:26

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqi

Postuar: 21/11/2019 - 10:01

Ekspozimi më i madh ndaj dritës së kaltër të emetuar nga ekranet e telefonave dhe kompjuterëve pë